RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
500 sayfalık rapor! İşte adım adım corona planı - bolvandinhaberal

500 sayfalık rapor! İşte adım adım corona planı

500 sayfalık rapor! İşte adım adım corona planı

Gelen son dakika haberine göre, kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 500 sayfalık bir corona virüs raporu sunuldu. Sağlıktan turizme, eğitimden tarıma kadar bütün kurumların pandemi ile mücadele planı hazır.

Hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısının ana gündem maddesi koronavirüs ile mücadele oldu. Corona’ya ilişkin son değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, Erdoğan’a yaklaşık 500 sayfalık bir rapor sunuldu.

2

İşte salgın sonrası alınacak tedbirler: Salgın süresince aktif olarak çalışan personele yerinde psikososyal destek verilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda bireylerin normal hayata dönmesine destek verilecek.

4

İş yerlerinde ve yatılı sosyal hizmet kuruluşlarında pandemi planı yapılacak. Okullarda eğitim ve öğretime ara verilmesi durumunda, okullar açılmadan önceki dönemde detaylı şekilde temizlenecek.


5

Güvenlik ve trafikle ilgili hizmetler pandemiye uygun sürdürülecek. İzolasyon gibi uygulamaların gerçekleştirilmesinde güvelik desteği sağlanacak.

6

Salgından etkilenen veya riskli bölgeye seyahat edecekler için koruyucu önlemleri anlatan materyaller uçaklarda ve havaalanlarında dağıtılacak. İş yerlerindeki devamsızlıkların takibine yönelik sistem geliştirilecek ve uygulanacak.


7

Olası mevsimsel pandemi vakalarının toplum içinde bulaştırıcılığının engellenmesi için evde istirahat gibi izolasyon önlemlerine yönelik öneriler bakanlıklar tarafından hazırlanacak.

8

Hayvanlarda pandeminin önlenmesi ile ilgili tedbirler sürdürülecek. Pandemi hayvan kaynaklı ise gerekli aşılama, kontrol ve itlaf çalışmaları yapılacak.

KAYNAK(Türkiye Gazetesi)

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03