RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Afyonkarahisar Esnafı Alacaklarından Vazgeçti, Veresiye Defterlerini Yaktı - bolvandinhaberal

Afyonkarahisar Esnafı Alacaklarından Vazgeçti, Veresiye Defterlerini Yaktı

Afyonkarahisar Esnafı Alacaklarından Vazgeçti, Veresiye Defterlerini Yaktı
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde bir lokanta işletmecisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Biz Bize Yeteriz Türkiye’m sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek için 70 bin liralık 3 veresiye defterini yaktı.

İşlettiği lokantanın önünde gazetecilere açıklama yapan Sami Erol, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dünyanın ve Türkiye’nin zor günler geçirdiğini belirterek, ilçede veresiye alışkanlığı olduğunu ve 6 yıldır 3 veresiye defterinin dolduğunu söyledi. Erol, bu 3 defterde toplam 70 bin liralık alacağı biriktiğini kaydetti.

Erol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek olmak için bu 3 defteri yakarak, alacaklarından vazgeçmeye karar verdiğini ifade etti.

Biz bize yeteriz diyelim, birbirimize destek olalım

İnsanların koronavirüsten dolayı ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini vurgulayan Erol, şöyle konuştu: “Çevremizdeki esnaf arkadaşlarımız olsun, vatandaşlarımız olsun, bugüne kadar bizden veresiye olarak hizmet aldılar. Yeri geldi 10 lira yazdık, yeri geldi 300 lira veresiye yazdık. Bugün defterlerdeki alacağım bütün parayı sildim. Helali hoş olsun. ‘Biz bize yeteriz’ diyelim, şu sıkıntılı günlerde birbirimize destek olalım.”

Daha sonra iş yerinin önünde veresiye defterlerini yakan Erol, Sandıklı’daki esnafı da kampanyaya destek olmaya davet etti.

İlçede durumu iyi olan birçok vatandaşın bulunduğunu vurgulayan Erol, “Benim iş yerime gelip ‘Buraya kimin ne kadar borcu var ben ödeyeyim’ demesine de gerek yok. Allah’ın izni ile ben gücümün yettiği kadar hepsini kendim sildim. Bugünden sonra da karnı aç olan herkesi iş yerime beklerim, paralı parasız hiç sıkıntı yok” diye konuştu.

KAYNAK=https://www.haberkurye.com/

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03