RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Afyonkarahisar Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı - bolvandinhaberal

Afyonkarahisar Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı

Afyonkarahisar Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı

Tüm dünyayı diken üstünde tutan koronavirüs salgını, Afyonkarahisar’da da etkisini artırdı. Afyonkarahisar’daki hastanelerde yatan ve en az 1 testi pozitif çıkmış hastalar ile koronavirüs salgını ile ilişkili yatan hastaların sayısı netleşmeye başladı. Peki, 2 Mayıs itibariyle Afyonkarahisar’da koronavirüste son durum ne? Detaylar haberimizde…

Afyonkarahisar’da şu ana kadar toplam test yapılan kişi sayısı 2 bin 434. Koronavirüs salgını ile ilgili hastanede yatan ve en az 1 testi pozitif çıkmış toplam hasta sayısı 41. 41 hastanın hastanelere göre dağılımı şu şekilde: Afyonkarahisar Devlet Hastanesi 7, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 12, PARKHAYAT Afyon Hastanesi 4, Bolvadin Devlet Hastanesi 6, Sandıklı Devlet Hastanesi 12.

Koronavirüs salgını ile ilişkili yatan hasta sayısı toplam 126. 126 hastanın hastanelere dağılımı ise şu şekilde: Afyonkarahisar Devlet Hastanesi 40, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 27, PARKHAYAT Afyon Hastanesi 8, Bolvadin Devlet Hastanesi 16, Sandıklı Devlet Hastanesi 33, Çay Devlet Hastanesi 2.

Afyonkarahisar’da koronavirüs salgını dolayısıyla taburcu edilen ve evde izlenen pozitif vaka sayısı toplam 115. Bugüne kadar hasta olan toplam sağlık personeli sayısı 9. Şifayla taburcu olan toplam hasta sayısı 42. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8. Sınır girişi, vaka temaslı ve tedbir amaçlı evde izlem yapılan kişi sayısı 2 bin 145. Afyonkarahisar’dan gönderilen şüpheli numune sayısı 3 bin 429. Sonuç beklenen numune sayısı 91. İlde pozitif hasta sayısı 156.

Afyonkarahisar’da bugüne kadar toplam pozitif vaka sayısı 206. 206 vakanın merkez ve ilçelere dağılımı ise şu şekilde: Merkez 103, Başmakçı 4, Bayat 1, Bolvadin 25, Çobanlar 3, Dazkırı 1, Dinar 2, Emirdağ 9, Evciler 1, Hocalar 3, İhsaniye 4, İscehisar 1, Kızılören 19, Sandıklı 19, Sinanpaşa 2, Sultandağ 1, Şuhut 8.

KAYNAK = https://www.haberkurye.com/

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03