RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Afyonkarahisar’da 500’ü Aşkın Vatandaşın Karantina Süreci Sona Erdi - bolvandinhaberal

Afyonkarahisar’da 500’ü Aşkın Vatandaşın Karantina Süreci Sona Erdi

Afyonkarahisar’da 500’ü Aşkın Vatandaşın Karantina Süreci Sona Erdi
Koronavirüs salgını sebebiyle Afyonkarahisar’daki KYK yurdunda karantina altına alınan 500’ü aşkın vatandaşın karantina süreci sona erdi. 511 vatandaş, 14 günlük karantina sürecinin bitmesinin ardından bugün, memleketlerine uğurlandı.

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını sebebiyle Irak’tan Türkiye’ye getirilen 511 vatandaş, Afyonkarahisar’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Bacım Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alınmıştı. 511 Türk vatandaşı, 14 günlük karantina sürecinin bitmesinin ardından bugün, sabah saatlerinde memleketlerine uğurlandı.

Vatandaşlarımızda herhangi bir sorun yaşanmadı

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durumu Müdürü Mehmet Buldan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ülkemize tahliyeleri noktasında Afyonkarahisar ilimize de 511 vatandaşımız getirilmişti. 511 misafirimizi 14 gün boyunca burada misafir ettik. Bugün ise Allah’ın izniyle sorunsuz bir şekilde 50 ile 26 otobüsle tahliyelerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını, beslenmesi, gıdasını ve barınmasını devletimizin imkanları dahilinde kendilerine sunduk. Şu ana kadar 511 vatandaşımızda herhangi bir sorun yaşanmadı” dedi.

Her şeyimiz karşılandı

Yurtta 14 gün gözetim altında bulunan Çetin Gülçiçeği ise hiçbir eksiklerinin olmadığını ifade ederek: “Devletimizden, milletimizden memnunuz. Hiçbir eksiğimiz yoktu. Tırnak makasından tutun da yatacağımız yere kadar her şeyimiz karşılandı. Sağlıkçılara ve AFAD ekiplerine ve emeği geçen diğer yetkililere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Afyonkarahisar’dan mutlu ayrılıyoruz

Bütün istek ve arzularının karşılandığını söyleyen Turgay Doğan da Afyonkarahisar’dan mutlu bir şekilde ayrıldıklarının altını çizdi.

14 gün tatil gibiydi

Karantina altında bulunan ve Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşayan Ömer Beydilli, yurtta kaldığı süreçte hiçbir eksiklik yaşamadıklarını söyleyerek: “14 gün biz, evimizde belki böyle rahat uyuyamazdık. Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımıza, valimize, kaymakamımıza, herkese teşekkür ederim. Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Her zaman bir yumruk olalım bir olalım. Allah’a emanet olun. Sizlere teşekkür ederim. 14 gün tatil gibiydi. Tırnak makasından, diş fırçasına kadar her şey dört dörtlüktü. Yemeğimiz içmemiz hepsi kontrol ediliyordu. Bütün arkadaşlarım adına teşekkür ederim” diye konuştu.

KAYNAK = https://www.haberkurye.com/

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03