RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Askerlik süresi 1 ay uzadı. - bolvandinhaberal

Askerlik süresi 1 ay uzadı.

Askerlik süresi 1 ay uzadı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kasım 2019 celp döneminde askere alınanların hizmet süresinin bir ay uzatıldığını açıkladı.

Kasım 2019’da askere alınanların terhis tarihi bir ay uzatıldı. Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında askerlik süresine ilişkin düzenlemeye gidildi. Kasım 2019’da askere alınan mehmetçiğin terhis süresi önlemler kapsamında 1 ay uzatılırken, 53 bin gencin de Nisan ayındaki askere alınma süresi böylece uzatıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Aldığımız tüm tedbirlere rağmen celp ve terhislerin bu aşamada yapılmasının Mehmetçik, toplum ve TSK için bir risk oluşturduğunu görüyoruz.Evlatlarımızın salgına karşı korunması için nisanda askere alınacak 53 bin yükümlünün silah altına alınmasının ertelenmesini değerlendiriyoruz.Birliklere yeni er gelmeyeceği için Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınanların hizmet süresinin bir ay uzatılmasını planlıyoruz..”

DETAYLAR GELİYOR…

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03