RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
BAŞKAN SEZEN’İN TAKİP ETTİĞİ MER ALANININ AKIBETİ KÖYLÜNÜN LEHİNE SONUÇLANDI - bolvandinhaberal

BAŞKAN SEZEN’İN TAKİP ETTİĞİ MER ALANININ AKIBETİ KÖYLÜNÜN LEHİNE SONUÇLANDI

BAŞKAN SEZEN’İN TAKİP ETTİĞİ MER ALANININ AKIBETİ KÖYLÜNÜN LEHİNE SONUÇLANDI

İlimiz merkeze bağlı Saraydüzü Köyünde köy tüzel kişiliğine ait olan meranın köy muhtarlığınca bir firmaya sera yapılması için kiraya verilecek olmasına köylüler karşı çıkmış ve konuyu AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’e aktarmıştı. Bakanlık nezdindeki girişimler sonucu kurul, köy halkının menfaatlerini gözeterek arazinin sera şirketine kiralanmasını uygun bulmadığı yönünde karar verdi.

İlimiz merkeze bağlı Saraydüzü Köyünde köy tüzel kişiliğine ait olan meranın bir firmaya köy muhtarlığı tarafından sera yapılması amacıyla kiraya verilmek istemesine, köylüler AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’i ziyaret ederek karşı çıkmış ve destek istemişti.

Vatandaş istedi, reddedildi

Sezen de konuyu Tarım ve Orman Bakanlığına iletti. AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da konuyu bakanlık nezdinde takip etti. Köylülerin talebi üzerine konuyla ilgilenen Sezen ve milletvekili Özkaya’nın girişimleri sonucu bakanlıktan olayın incelenmesi için müfettiş görevlendirildi. Müfettişler sera için arazinin kiralanmasına red kararı verdi. Köy muhtarlığının iddialara göre köylülerden habersiz bu girişimin akıbeti, bakanlık tarafından görevlendirilen müfettişlerin red kararının ardından Afyonkarahisar Valiliğinde yapılan komisyon toplantısında da reddedildi. Komisyon kararında, mera alanının sera yapılması amacıyla firmaya kiraya verilmesi köylünün menfaati gereği reddedildi. Böylelikle köylünün isteği yerine gelmiş oldu.

“Halkımızın emrindeyiz”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sezen, “Biz AK Parti’nin neferleri olarak ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışına sahip bir medeniyetin mensuplarıyız. 18 yıldır halkımıza ne arkamızı döndük ne de gözümüzü kapattık. Birileri gibi halkımızın değerleri ile savaşmak ve bununla birlikte halkımızla karşı karşıya yerine halkımızı dinledik ve taleplerini yerine getirdik. Saraydüzü köyümüzde yaşadığımız ve neticelendirdiğimiz bu konu da aslında halkımıza olan bakış açımızın yansımasıdır. Biz AK Parti’nin neferleri olarak halkımızın 7 gün 24 saat her daim emrindeyiz” dedi.

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03