RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Bolvadin Ticaret Borsası Duyuru - bolvandinhaberal

Bolvadin Ticaret Borsası Duyuru

Bolvadin Ticaret Borsası Duyuru

Bolvadin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Haci Boyar, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uğur Fidan , Çay Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kaygısız ile Denizbank Çay Şube Müdürü Sencer Okutan Nefes Kredisi Hakkında ortak bir basın açıklaması yaptılar. Açıklama metni aşağıdaki gibidir:


COVİD-19 ile Mücadelede KOBİ’lere büyük NEFES

Değerli Üyelerimiz,

“Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Kredi Garanti Fonu’nun imzaladığı protokol çerçevesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Oda ve Borsalarımızın finansman desteği Nefes Kredisi uygulaması başladı.

Denizbank, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen ‘TOBB Nefes Kredisi’ projesinde, elini taşın altına koydu ve katılımcı banka olarak yer aldı.

Cirosu 25 milyon TL’nin altında olan küçük işletmelerimiz, Oda ve Borsalarımızdan alacakları faaliyet belgesi ile Denizbank şubelerine başvurabileceklerdir. Üyelerimiz “Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesini Oda ve Borsalarımızdan alabileceklerdir.

Cirosu 25 milyon TL’nin altında olan küçük işletmelerimiz Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Kredi Garanti Fonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler, azami 50 bin TL; 3 milyon TL ile 25 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 100 bin TL kullanabilecektir.

TOBB Nefes Kredisi faizi, yıllık % 7.50 olacaktır.

2020 yılında anapara ve faiz ödemesi olmayacak. Kredi, 2021 yılında 12 eşit taksitte geri ödenecek. Kredi’nin % 80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak.

Nefes Kredisi, ilk aşamada Denizbank şubeleri aracılığı ile kullanılacak. Daha sonra kamu bankaları da projeye katılacak.

Nefes Kredisi’nin uygulamaya geçmesinde emeği olan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Denizbank Genel Müdürü Sayın Hakan Ateş’e teşekkür ederiz.”

TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
M.Rifat Hisarcıklıoğlu
Mustafa Ugur Fidan
Hacı Boyar
Salih Kaygısız
Denizbank Çay Şubesi

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03