RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
ÇOBAN NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR? - bolvandinhaberal

ÇOBAN NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

ÇOBAN NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

Koronavirüsün etkisi ülkemizde tüm hızıyla sürerken İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban’ın İl Genel Meclisini toplamak istemesi şaşkınlıkla karşılanırken kamuoyunda ‘Çoban ne yapmaya çalışıyor’ sorusuna neden oldu.
İl Genel Meclisine geldiği günden bu yana dişe dokunur bir faaliyete imza atamaması ve geçmişte bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarla ‘Sırtımdan hançerlediler’ diyerek Fetö ile geçmiş dönemlerde etkileşimi olduğunu ifade ederek skandala imza atan Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban’ın apar topar meclisi toplamak istemesi ve bunu da basından gizli yapmaya çalışması akıllarda bir takım soru işaretlerine neden oldu.

Basına Haber Vermeyeceğiz!

8 Nisan 2020 Çarşamba günü yapılması planlanan İl Genel Meclisi toplantısının basından gizli yapılmaya çalışması ve meclis üyeleri arasında 65 yaş üstü üyelerin bulunduğu göz önüne alındığında Çoban’ın ‘Olağanüstü’ ve basından gizli almak istediği kararların ne olduğu merak konusu oldu. İddiaya göre toplantının İl Genel Meclisi Üyeleri’nin Whatsapp grubundan bizzat Burhanettin Çoban tarafından duyurulduğu ifade edildi.

Virüs Yayılırsa Bunun Vebalini Üstlenecek Misiniz Sayın Çoban?
17 ilçeden ve merkezden katılımcıların geleceğini düşündüğümüz basından saklanan toplantıda her ne kadar tedbir alınsa da olası bir virüs taşıyıcısının katılımı durumunda tüm il geneline yayılacağını düşündüğümüzde tehlikenin ve riskin vebalini kimin üstleneceği ise ayrı bir merak konusu.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda Sayın Çoban’a kamuoyu adına sormak istiyoruz…

1- Tüm dünyayı etkisine alan koronavirüs pandemisiyle mücadele varken, Afyonkarahisar için olağanüstü olay nedir?

2- İddia edildiği gibi WhatsApp grubundaki mesajınızda ifade ettiğniz basına duyurulmadan toplantıyı yapma hevesiniz nedir? Bizde biliyoruz ki https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus-salgini-ile-mucadel… (Bu süreçte mahalli idarelerin görevlerinin aksamaması için meclisin toplanmasının çok zorunlu olduğu hallerde ilgili mevzuatı çerçevesinde olağanüstü toplantı yapılmasına gerekli sağlık tedbirler alınarak izin verilecek)İçişleri bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeye göre olağanüstü toplantı gerçekleştirilebilir. Sizde bu maddeye istinaden olağanüstü toplantıya gidiyorsunuz bizler de bunu basın mensupları olarak saygıyla karşılıyoruz ama bir sorumuz olacak. Whatsapp grubunda büyük harflerle yazdığınız OLAĞANÜSTÜ kelimesi görenleri endişe ve paniğe sevk ediyor, Afyonkarahisar için olağanüstü durum nedir?

3- Yazışmanızda Vali Bey’den ‘olur’ aldığınız bilgisi var bu iddianız gerçekse İçişleri Bakanlığından Belediye ve İl Genel Meclisi Toplantılarına Yönelik Genelge https://www.tbb.gov.tr/…/20200326-icisleri-bakanligindan-be… (Valilik ve kaymakamlıklarca 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri hükmü uyarınca büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesi sağlanmalı) bu duruma göre Haziran ayına kadar toplantılar ertelenmemiş miydi? İçişleri bakanlığı Türkiye de bu durumu uygularken Afyonkarahisar’ı bu durum kapsamıyor mudur? Cumhurbaşkanlığının, Bakanlıkların ve Valiliğin kararları sizleri ne derece bağlayıcıdır?

4- Afyonkarahisar da İl Genel Meclis mevcudu 50 üyeden oluşmaktadır. http://www.afyonozelidare.gov.tr/igmuye yandaki link İl Genel Meclis üyelerinin biyografilerini içermektedir ve kurumunuza aittir. Görüldüğü gibi 65 yaş üstü üyelerinizde bulunmaktadır. Araştırıldığı takdirde muhtemelen kronik rahatsızlıklar yaşamış olanlar da vardır. toplantı salonunun kapasitesi belli olup sosyal mesafeyi nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz? 65 yaş ve kronik hastalar olduğu varsayımına göre valilik tarafından virüs tedbirleri alınırken bu toplantıyı yapma maksadınız nedir? Yapacaksanız da salon kapatisenizin belli olduğu binada sosyal mesafeyi toplantıda nasıl sağlayacaksınız?

5- Afyonkarahisar valiliğince alınan tedbirler kapsamında merkez Sadıkbey Mahallesi, Emirdağ köy ve kasabalarının tümünde giriş ve çıkışlar kontrol alınarak seyahat kısıtlaması getirildi. http://www.emirdag.gen.tr/haber/emirdagda-son-dakika-11005 Peki bu durumda Emirdağ ilçesinden üç İl Genel Meclisi Üyesi toplantıya katılmayacak mı yanı sıra Koronavirüsü ile ilgili ilk ölüm Sağlık İl Müdürünün açıklamasıyla Çobanlar ilçesinde gerçekleşti. http://www.afyonhaber.com.tr/saglik-muduru-cobanlar-daki…/…/ Bu ölüm gerçekleşen Çobanlar ilçesinden meclis üyeniz olan iki kişi katılmayacak mı?

6- Afyonkarahisar İl genel Meclisi Whatsapp grubu üyelerinizden içerisinde Ak Partili olan meclis üyeleri bile bu toplantıya katılmaktan rahatsızken bu toplantıyı ısrarla yapmak istemeniz üyeleriniz tarafından bir çeşit mobbing uygulaması olarak düşünülüyor.

Gündem03 olarak Sayın çoban sizlere acil tavsiyemiz böyle bir toplantıyı yapmamanız. Bizlerin bu haberi yapmakta ki amacı ülkemizde ve ilimizde yaşanacak salgının önüne geçmektir. Tüm il genel meclisi üyelerinin güzel faaliyetler yapması arzusu içerisindeyiz. Gün birlik beraberlik zamanıdır. Kanun ve yönetmeliklere harfiyen uyulmasının faaliyetlerinizin verimliliği açısından çok daha iyi olacağını düşünüyor ve sizlere başarılar diliyoruz.

Ve siz de biliyorsunuz ki hiç bir şey insan sağlığı kadar hayati önem arzetmemektedir…

Kaynak: (GHA) – GÜNDEM HABER AJANSI
Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03