RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Eczanelerden maske ile ilgili bildiri! - bolvandinhaberal

Eczanelerden maske ile ilgili bildiri!

Eczanelerden maske ile ilgili bildiri!

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, koronavirüsü ile mücadele kapsamında eczanelerden ücretsiz maskelerin vatandaşlara temin edilmesi ile ilgili önemli duyuruda bulundu. Çolak, 20 ile 65 yaş arasındaki vatandaşların Sağlık Bakanlığınca telefonlarına SMS kodu ulaştırılmadan eczanelere başvurmamasını istedi.
Koronavirüsü ile mücadele kapsamında geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan maskelerin ücretsiz olacağını duyurmuştu. Bunun üzerine eczanelere ücretsiz maske almaya giden vatandaşlara Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak’tan duyuru geldi.
ECZANELER ARACILIĞI İLE VERİLECEK

Çolak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği arasında gerçekleştirilen görüşme neticesinde hız ve güvenilirlik gerekçesiyle ücretsiz maskelerin vatandaşlara eczaneler aracılığıyla ulaştırılmasına karar verildiğini söyledi.
Pandemi sürecinde eczacıların büyük rol üstlendiğine, maske dağıtımının da onlardan birisi olduğuna işaret eden Çolak, “Birinci basamak sağlık çalışanları olarak her bir meslektaşımız günlerdir fedakarca çalışıyor.” dedi.
“HER KİŞİ 5 ADET MASKE ALABİLECEK”Çolak, 20 ile 65 yaş arasındaki vatandaşların, T.C. kimlik numarası ve telefonlarına Sağlık Bakanlığınca gönderilecek SMS koduyla eczanelerden maskelerini temin edebileceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlk aşamada her kişi 5 adet maske alabilecek. Uygulamaya 10 Nisan’da Ankara ve İstanbul’da başlandı. Vatandaşlarımıza SMS kodları gelmeye başladı. Çok hızlı bir şekilde diğer illerde de uygulama yaygınlaştırılacak. Eczanelere maskeler, depolar ve ecza kooperatifleri aracılığıyla günde 10 kutu, yani 500 adet olarak ulaştırılacak. Eczanelere verilecek maske sayısı, üretim adedine göre Sağlık Bakanlığınca belirlenecek ve vatandaşa atılacak SMS ile eczanelere gönderilen maske sayısı orantılı olacak.”
TELEFONUNUZA MESAJ GELMEDİYSE ECZANELERE GİTMEYİNÇolak, eczanelerden maske temininde bulunacaklara da şu çağrıyı yaptı:
“Her şeyden önce telefonunuza mesaj gelmediyse maske talebinde bulunmak için eczanelerimize gelinmemeli. Eczanelerimizde olması gerekenden fazla kalabalığın olması, ilaç ve sağlık hizmetini aksatacak ve bulaş riskini artıracaktır. SMS koduyla birlikte eczanelerimize gelindiğinde ise sosyal mesafenin korunmasına ve içerideki kişi sayısına göre dışarıda beklemeye özen gösterilmelidir. Ve elbette koruyucu yöntemleri de unutmamak son derece önemli.”

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03