RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Emirdağ Belediyesi su faturalarında indirim ve erteleme yapıldığını duyurdu - bolvandinhaberal

Emirdağ Belediyesi su faturalarında indirim ve erteleme yapıldığını duyurdu

Emirdağ Belediyesi su faturalarında indirim ve erteleme yapıldığını duyurdu

Serkan Koyuncu, meclis kararı ile su faturalarında indirim ve erteleme yapıldığını duyurdu. Başkan Koyuncu ayrıca su faturalarında gecikme faizinin de uygulanmayacağını müjdeledi.

Emirdağ Belediyesi su faturalarında indirim ve erteleme yapıldığını duyurdu

Emirdağ Belediyesi dünya çapında ve ülkemizde etkili olan koronavirüs için ilçe de gerekli bütün önlemleri alarak vatandaşların huzuru için çalışmalarını devam ettiriyor. Emirdağ Belediyesi bu gayeyle yapılan tüm temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarının beraberinde vatandaşların ekonomik olarak sıkıntıya düşürmeden günlük hayatlarını rahatlıkla devam ettirebilecek düzenlemeleri de hayata geçiriyor. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, meclis kararı ile vatandaşların maddi olarak zor durumda kalmamaları için su faturalarında indirim ve erteleme kararı aldıklarını söyledi. Emirdağ Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; “Koronavirüs salgınından yurttaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İlçemizde bazı acil koruyucu önlemlerin alınması, yurttaşlarımızın Belediyemize olan borçlarının tahsilâtlarında esneklik sağlanmasına ihtiyaç hâsıl olmuştur. Bu nedenle 14.04.2020 tarihli 2020/44 sayılı Meclis Kararı ile 2020 yılı için belirlenen İçme suyu tarifelerinde tek fiyat uygulamasına geçilmiştir. Mesken ve ticari kullanımlar için vergiler hariç m³= 1,00 TL olmuştur. Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz 2020 aylarında tahakkukları alınamadığından ödeme yapmaları gerekli olan su abonelerinin son ödeme tarihi olarak 31.07.2020 uygulaması yapılacak gecikme faizi uygulanmayacaktır” söylendi.

KAYNAK= https://www.afyonkenthaber.com/

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03