RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Gündüzlü Bakım Merkezleri ne zaman hizmete girecek?.. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açılış tarihini açıkladı - bolvandinhaberal

Gündüzlü Bakım Merkezleri ne zaman hizmete girecek?.. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açılış tarihini açıkladı

Gündüzlü Bakım Merkezleri ne zaman hizmete girecek?.. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açılış tarihini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, 75 ilde bulunan Gündüzlü Bakım Merkezlerinin 1 Temmuz’dan itibaren faaliyetlerine yeniden başlayacağını bildirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, gündüzlü bakım alanında tam veya yarı zamanlı olarak engelli vatandaşlara hizmet sunulduğunu, Gündüzlü Bakım Merkezlerinin sayısının bu yıl itibarıyla 123’e ulaştığını kaydetti.

Normalleşme süreci ile birlikte 1 Temmuz’dan itibaren 75 ilde bulunan Gündüzlü Bakım Merkezlerinin faaliyete geçeceğini belirten Selçuk, “İlk kez, 2018 yılının sonunda uygulamaya koyduğumuz Gündüzlü Bakım Merkezleri sayımız bugün itibarıyla 123’e ulaştı. Normalleşme takvimiyle birlikte, gerekli tedbirleri sağlayarak bu merkezlerimizde engellimize hizmet vermeyi sürdüreceğiz.” bilgisini verdi.

Bu merkezlerin, engellisine bakan ‘adanmış hayatlara bir nefes’ olması amacıyla oluşturulduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, “Engellisine evde bakmakta olan ailelerin kendilerine daha çok zaman ayırmalarını sağlayarak rahatlatılması, engellimizin de sosyal hayata daha aktif katılması temel amacımız.” ifadesini kullandı.

Bakan Selçuk, merkezlerde engellilerin engel gruplarına, cinsiyetlerine ve yaş gruplarına göre oluşturulmuş etkinlik salonlarında merkezde görevli usta öğreticiler, mesleki personel ve sağlık personelinin refakatinde çeşitli aktivitelerle günlük yaşam programlarından faydalandığını değindi.

Engelliler için tarımsal rehabilitasyon, iş uğraşı atölyeleri, müzik atölyesi, resim atölyesi çalışmaları ile sportif faaliyetler, tiyatro, müzik, halk oyunları, drama, ebru ve benzeri aktivitelerin de bu merkezler tarafından engelliler için sunulduğunu aktaran Selçuk, Gündüz Bakım Merkezleri modelini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini vurguladı.

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03