RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Günlerdir evde kalan yaşlılara esneme geliyor ! - bolvandinhaberal

Günlerdir evde kalan yaşlılara esneme geliyor !

Günlerdir evde kalan yaşlılara esneme geliyor !

65 yaş üstü vatandaşlara, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde 3 saatlik yürüyüş izni verilmesi gündeme geldi.

Çin’den hızla dünyaya yayılan koronavirüs salgını yaşlı nüfusu olan ülkelerde etkisini daha da fazla hissettirdi..

Virüsün yayılması ile özellikle 65 yaş üstü vatansaşlarda ölüm oranının yoğun olması sebebi ile Bilim Kurulu’nun tavsiyesi doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirdi.

21 Mart’ta alınan karardan sonra yaşlılar evden çıkamadı. Yasak sonrası evden çıkamayan yaşlılarda hareket etme ihtiyacı doğdu. Kimi yaşlılarımız evlerinde kendi imkanları ile spor yaparken birçok yaşlı vatansaşımızda hareketsiz kaldı. Bu nedenle hükümet,yasağın esnetilmesi için harekete geçti.

Buna göre ; Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde 65 yaş üstü vatandaşlara 3 saatlik dışarı çıkış izni verilecek. Dışarı çıkan yaşlılarda maske ve eldiven takması zorunlu olacak. Türkiye’de 7,5 milyon 65 yaş üstü vatandaş alınacak bu kararın kesinleşmesini bekliyor.

KAYNAK = https://www.afyonkenthaber.com/

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03