RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
O işe biz bakmıyoruz deyip vatandaşı azarlıyorlar - bolvandinhaberal

O işe biz bakmıyoruz deyip vatandaşı azarlıyorlar

O işe biz bakmıyoruz deyip vatandaşı azarlıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sürekli vatandaşın menfaatine yönelik halkın menfaatine yönelik kararlar açıklasa da, yerel anlamda çok sayıda sıkıntıların ardı arkası kesilmiyor.

Haber merkezimizi arayarak, çok sayıda sıkıntısını dile getiren vatandaşlar

Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği hiç bir şey, maalesef tabanda uygulanmıyor. Evinde yiyecek ekmeği olmayandan tutunda, başvurduğu yerlerden azar işitenlere kadar çok sayıda şikayet alan haber merkezimize sayısız sıkıntılar dile getirildi.

Bir vatandaş “Benim inanın evde yiyecek ekmeğim yok, koronadan dolayı iş de yapamıyorum, Valiliğe lbaşvurduk aradılar kaydınızı aldık dediler ama maalesef ne gelen oldu, ne de giden sağolsun bir kaç komşumuzun duyarlılığı sayesinde karnımız doydu.

Berber esnafıyım dükkanım 2 haftadır kapalı geçimimi sağlayamıyorum, Sayın Cumhurbaşkanımız “yevmiye ile geçimini sağlayanlar için de yardım verilecek” dediği halde daha bize Allah rızası için gelip derdiniz ne ? diye soran olmadı” dedi.

Diğer bir vatandaş ise bende çok mağdurum, hiç bir şey göründüğü gibi değil, gittiğimiz yerlere derdimizi anlatamıyoruz, o topu oraya atıyor, öbürü başka yere, birde üstüne üstlük azar işitiyoruz. Biz bu ülkenin vatandaşı değilmiyiz? Bankaya ihtiyaç kredisi için başvuru yaptım maalesef olmadı. Benim gibi gündelik hayatını geçiren fakat utancından dile getiremeyen ne insanlar var, bu insanlara kim sahip çıkacak? ”

Diğer bir mağdur ise, “evimin kirasını ödeyemez duruma düştüm bu korona denilen illet öldürmesse bizler açlıktan öleceğiz. Devletimiz çok sayıda Suriyeli’ye sahip çıkarken, destek verirken, bize neden vermiyor ? Kaymakamlığa başvurdum kabul etmediler, Sosyal Yardımlaşmayı aradım biz bakmıyoruz dediler, Oysa ki Cumhurbaşkanımız herkese gereken yardım yapılacak dediği halde, neden bizleri bu işi yapacak kişiler başından savıyor ? Sayın Valimizden ricam lütfen bu işlerin başında kimler var, ne yapıyorlar ? bir denetlesin Allah rızası için“ Diyerek sıkıntılarını dile getirdiler.

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03