RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Pınar Suyu çeşmesi ve şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor - bolvandinhaberal

Pınar Suyu çeşmesi ve şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor

Pınar Suyu çeşmesi ve şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor

Pınar Suyu çeşmesi ve şelalesi, ziyaretçi akınına uğruyor. Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde bulunan menba kalitesindeki şifa kaynağı olduğu söylenen Pınar Suyu çeşmesi ve şelalesine, Ramazan ayında ilgi büyük.

Pınar Suyu çeşmesi ve şelalesi, vatandaşların ilgi odağı haline geldi. Ramazan ayı dolayısıyla iftara az bir zaman kala vatandaşlar, Kumalar Dağı’nda bulunan Pınar Suyu çeşmesi ve şelalesini ziyaret ederek yanlarında getirdikleri damacanalara su dolduruyor. Ayrıca Kumalar Dağı şifalı suyuyla, yaylasıyla ve manzarasıyla vatandaşların ilgi odağı haline geliyor.

Çeşmeye su doldurmaya gelen Sabri Uçar: ”Kumalar Yaylası’nda Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’müzün yapmış olduğu hava tahmin raporu binasının tam altındayız şu anda. Buranın tam altında da yeraltı suyu çıkmaktadır. Bu su, çok soğuk ve insanın içtikçe içesi geliyor. Buradan herkese hayırlı iftarlar dilerim. Allah’a emanet olun sağlıcakla kalın” dedi.

Kumalar Dağı’na su doldurmaya gelen Ahmet Sarıyol ise: ”Burası çok güzel. Su ile şelalesiyle arkadaşlarımızın da görmesini isteriz şifalı suyu. Buranın havası çok güzel, suyu buz gibi. Burayı değerli gönül dostlarımızın da görmesini, tanımasını isteriz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: https://www.haberkurye.com/

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03