RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
Sandıklı’da Günlük Bin Kişiye Yemek Hizmeti - bolvandinhaberal

Sandıklı’da Günlük Bin Kişiye Yemek Hizmeti

Sandıklı’da Günlük Bin Kişiye Yemek Hizmeti
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde 5 yıldır aralıksız olarak her gün ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl iftar çadırı ve mahalle iftarları yapılmıyor. Sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşların evlerine giden iftar yemekleri, vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor. Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 5 yıldır yürütülen proje kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere evde kaç kişi varsa günlük 3 çeşit sıcak yemek ve ekmekleri kapılarına kadar bırakılıyor. Bunun yanında 65 yaş üstü sokağa çıkamayan, kronik rahatsızlığı olan vatandaşların da iftar yemekleri evlerine kadar götürülerek, günlük bin kişiye yemek hizmeti veriliyor.

Türkiye’nin aldığı önlemler ile kısa sürede virüsü yeneceğini belirten Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl: “Ramazan demek yardımlaşma demek, Ramazan demek birbirimize destek olmak demek, içerisinde bulunduğumuz durum ne kadar zor olsa da son günlerde hükümetimizin aldığı önlemler sayesinde güzel günlerin çok yakında olduğunu düşünüyorum. Ramazan aylarında yine yan yana, omuz omuza mahalle iftarlarımızda tekrar buluşacağımız günleri göstermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hayırlı Ramazanlar” ifadelerini kullandı.

KAYNAK = https://www.haberkurye.com/

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03