RADYO DİNLE BOLVADİN RADYO DİNLE BOLVADİN
UEFA’dan kulüplere müjde! Para yardımı…. - bolvandinhaberal

UEFA’dan kulüplere müjde! Para yardımı….

UEFA’dan kulüplere müjde! Para yardımı….

Avrupa futbolunun patronu UEFA, sabah saatlerinde 55 ülke federasyonuyla bir video konferans gerçekleştirdi ve corona virüsü krizinin ardından alınan yeni kararları açıkladı. Buna göre UEFA’nın duyurduğu kararlardan en öne çıkan ise 55 üye ülkeden 676 kulübe toplam 70 milyon euroluk ödemenin hızlıca yapılması oldu.

UEFA, 55 ülke federasyonuyla sabah saatlerinde başlayan yeni bir video konferans gerçekleştirdi ve corona virüsü krizinin ardından alınan yeni kararlarını iletti.

Milli takımlara oyuncu gönderen 55 üye ülkeden 676 kulübe toplam 70 milyon euroluk ödemenin hızlıca yapılacağını açıklayan UEFA, böylece destek olunacağını duyurdu.

Avrupa futbolunun patronu UEFA, tüm federasyonlardan, liglerin en geç Haziran ayında başlamasını ve 3 Ağustos tarihinde bitirilmesini istedi..

UEFA ayrıca, Haziran ayında liglerini başlatamayan ülkelerin, en geç 27 Mayıs tarihinde açıklaması şartıyla, playoff oynatmasını talep etti.

Sezonu hiçbir türlü oynatamayan ve mevcut haliyle tescil eden ya da iptal eden liglerin Avrupa Kupaları bileti alacak takımlarının, ‘sportif başarı’ kıstasıyla belirleneceği vurgulandı. Bunun da, en son puan durumumdal, sıralama ya da playoff sonucu olacağı kaydedildi..

Bununla birlikte, gündemde sıkça yer alan ‘UEFA puanına göre Avrupa’ seçeneğinin gündemde olmadığı, herhangi bir kulübe Wild Card ile Avrupa seçeneğinin sunulmayacağı da kaydedildi.

UEFA’nın önerisine göre, eğer lig oynanmazsa Süper Lig’de Şampiyonlar Ligi biletini ilk sırada olan Trabzonspor alacakken, 2. sıradaki Başakşehir playoff oynayacak, 3. sıradaki Galatasaray UEFA’ya gidecekken, 4. sıradaki Sivasspor da ön eleme oynamaya hak kazanacak. Türkiye Kupası’ndan gelecek olan UEFA Kupası hakkının kime gideceği konuus ise henüz netleşmiş değil..

KAYNAK = https://www.fotomac.com.tr/

https://yedi24ilan.com/uploads/yeni_logo_2.jpg
Etiketler

admin

Bolvandinhaberal.com Sitesinin Herhangi Bir Kurum Yada Kişilerle Bağlantısı Yoktur.Sitenin Tüm Hakları,Bu İşe Sosyal Sorumluluk Düşüncesiyle Başlayan ve Bu Şekilde Faaliyetlerine Devam Eden,Site Sahibi,Yazarı ve Yöneticisi ”Mustafa GÖBEŞ”e aittir. WATSAP HATTI = 0555 090 93 03